Temizlik Firmaları İle Koltuk Yıkama FarkıKOLTUK YIKAMA

Temizlik firmalarının en önemli tercih edilme sebeplerinden biri profesyonel koltuk yıkama makinaları ile koltuk temizleme işlemi yapmalarıdır. Evde elle yapılan koltuk silme ve temizlik firmaları tarafından profesyonel koltuk yıkama makinaları ile koltuk yıkama işlemi arasında hem uygulama hem de hijyen açısından farklar vardır. Bu yazımızda elle koltuk silme ve temizlik firmaları tarafından koltuk yıkama arasındaki farklılıktan bahsedeceğiz.

Ev temizliğinde hanımları en çok düşündüren şeylerden biridir koltuk yıkama. Deterjanlı suyla nemlendirilmiş bezlerle, kimi zaman da fırçalarla koltuklar fırçalanır, daha sonra sadece su ile ıslatılan bezle durulanmaya çalışılır. Yıkama esnasında deterjanlı su derinlere işlediğinden hanımlar ne kadar güç sarfederlerse sarfetsinler, koltuklar tam olarak durulanamaz. Elle yapılan temizlikte yıkama ve durulama işleminde herhangi bir vakum işlemi uygulanmadığından, koltuk yüzeyinden fırçalanarak veya silinerek derinlere inen kirler koltuktan temizlenemez. Ayrıca yine vakum işlemi olmadığından koltuğun kuruma süresi uzar.

Koltuk yıkama ev hanımlarının temizlik firmalarını tercih etme sebepleridir. Hem koltuk yıkama işleminin zorluğu ve fazla güç istemesi hem de yıkama ve kurutma işleminin uzun sürmesi koltuk yıkama işlemini ev hanımları için kabus haline getirmiştir. Koltuk yıkamanın zorluğunun yanında yıkama işlemi sonrasında yeterli hijyenin sağlanamaması da ev halkının sağlığı açısından problem oluşturur.

Bu nedenle ev hanımları, genel ev temizliğini kendileri yapsalar dahi, koltukları mutlaka profesyonel makinalar kullanan temizlik firmalarına yaptırırlar. Temizlik firmaları her tür temizleme işleminde olduğu gibi koltuk yıkamada da değişik profesyonel temizlik makinaları kullanır. Bazı makinalar püskürtme ve fırçalama ile çalışırken bazıları buhar yöntemiyle yıkama işlemi yapar. Temizlik firmalarının kullandığı güçlü vakum özellikli profesyonel koltuk yıkama makinaları yıkama için koltuğa verilen suyu güçlü vakumla çekerek, koltuk nemini en aza indirir ve kuruma süresini kısaltır.

Hassas fırçaları ve ya buhar özellikleri sayesinde koltuk dokusuna zarar vermeden yıkanan koltuklar, vakumlu buharlı koltuk yıkama makinalarının güçlü vakum özellikleri ile de çok daha kolay kurur.

Temizlik firmaları, eskisinden çok daha önemli hale gelen temizliği, insan hayatında kolaylaştırmakta ve doğru yöntemler sayesinde daha etkili hale getirmektedir. Temizlik firmaları genel ev temizliği işlemleri arasında cam silme, halı-koltuk yıkama gibi birçok işlem varken, zamanı kısıtlı olan kişiler, ya da zamanı olup ta bazı işlemleri uygulamada güçlük çekenler belirli temizlik işlemleri için temizlik firmalarına başvurur. Koltuk yıkama işlemi de temizlik firmalarından en çok talep gören uygulamadır. Temizlik firmaları tarafından yıkanan koltuklarla, diğer yöntemlerle yıkanan koltuklar arasındaki hijyen farkı da koltuk yıkamada temizlik firmalarının seçilmesinin en büyük nedenidir.

Diğer Makaleler


Anahtar Kelimeler :
Temizlik Türkiye
Sosyal Medyada Biz
E-bülten Kayıt
  • Site içeriğinde yer alan hiçbir resim veya metin Temizlik Türkiye'nin izni olmadan ticari amaçla kullanılamaz. İnternet ortamında kullanılamaz. Aksine hareket edenler hakkında ihtara gerek duyulmaksızın yasal işlem yapılır.

Kaydır