Evlerimizin Dışındaki Dünya ve TemizliğiSokak temizliği dendiğinde akımıza ilk gelen belediyelerin temizlik işçileridir. Günün öyle değişik saatlerinde çalışırlar ki çoğunlukla fark edemeyiz yapılan temizliği. Ancak yollara atmış olduğumuz bütün çöpleri teker teker süpürür ve alırlar. Yeni güne temiz sokaklarda işe giderken başlarız. Farkında olmasak da çoğunlukla verilen bu emeğin, dolaylı yoldan hayatımıza etkilerini yaşarız. Temiz sokaklar sayesinde birçok hastalığa karşı korunmuş oluruz çünkü.

Temizlik işçilerinin çalışma koşullarını hafifleten yeni geliştirilmiş sistemler, sadece işçiler için değil toplum için de çok daha faydalı sonuçlar doğurmaktadır. Ne gibi yenilikler yapılmakta peki?

Sokak süpürme işlemini kolaylaştıran yeni üretim birçok temizlik makinası sayesinde çok daha temiz sokaklara kavuşmuş durumda şehirler. Çok daha az işgücüne ihtiyaç duyan bu temizlik makinaları, sayesinde sokaklar rahatlıkla fırçalar ile süpürülebiliyor ve vakum sisteminin de yardımıyla etrafa savrulmuyor tozlar. Aynı zamanda sokakları ıslattıkları için de tozlanmayı engelleyebiliyorlar. Son yıllarda belediyelerde bu temizlik makinaları kullanımına ağırlık verilmiş olması ise çok önemli bir gelişme temizlik ve ardından gelen sağlık açısından.

Diğer Makaleler


Anahtar Kelimeler :
Temizlik Türkiye
Sosyal Medyada Biz
E-bülten Kayıt
  • Site içeriğinde yer alan hiçbir resim veya metin Temizlik Türkiye'nin izni olmadan ticari amaçla kullanılamaz. İnternet ortamında kullanılamaz. Aksine hareket edenler hakkında ihtara gerek duyulmaksızın yasal işlem yapılır.

Kaydır