Çevre Temizliğinin ÖnemiHepimizin bildiği gibi çevre diye isimlendirdiğimiz diğer bir adıyla ekosistem dediğimiz ortamın içerisinde toprak hava ve su, başlıca kaynaklardır. Bu kaynaklardan faydalanarak yaşamlarını sürdüren canlılar ise sadece insanlar değil bitkiler, hayvanlar ve hatta gözle göremesek de var olmaları çok büyük bir öneme sahip olan mikroorganizmalardır.

Çevre kirliliği dediğimiz şey ise daha çok insanların düşüncesizce hareket etmeleri sonucu ortaya çıkan bir unsur olur. Teknoloji, evet insan hayatını son derece kolaylaştırmıştır. Ancak, yanlış kullanımı ve uygulamaları sonucu son derece sağlıksız ve temizlikten uzak, ekosistemin dengesini bozan ve bozmaya da devam edecek şekilde gelişimine devam etmektedir. Aslında teknolojiyi çok daha doğru kullanabilse insanoğlu çevre temizliği konusunda çok daha ciddi adımlar atılabilir. Son yıllarda dünyada yaygınlaşan bazı standartlar sayesinde üretici firmaların bir çoğu çok daha dikkatli davranmakla kalmıyor aynı zamanda doğaya zarar vermeyecek şekilde üretim yapmaya başlamış bulunuyorlar. Fabrikaların bir çoğu artık atıklar konusunda, yasalara uyarak filtrelendirme yapıyorlar.

Doğa yalnızca insanların değildir. Bunu unutmadan çevremize, çok daha saygı duyarak yaşamalı ve elimizden geldiğince temiz tutmaya çalışmalıyız. Çocuklarımıza, torunlarımıza iyi birer yaşam alanı bırakabilmemizin en önemli adımını şimdiden atabilir ve çevre temizliğine önem verebiliriz.

Diğer Makaleler


Anahtar Kelimeler :
Temizlik Türkiye
Sosyal Medyada Biz
E-bülten Kayıt
  • Site içeriğinde yer alan hiçbir resim veya metin Temizlik Türkiye'nin izni olmadan ticari amaçla kullanılamaz. İnternet ortamında kullanılamaz. Aksine hareket edenler hakkında ihtara gerek duyulmaksızın yasal işlem yapılır.

Kaydır